22. 8. 2019: Letní škola oboru Diagnostika podle čínské medicíny – extra program pro studenty

V týdnu od 19. do 25. 8. 2019 se konala na Antariku tradiční praktická letní škola oboru Diagnostika podle čínské medicíny pro absolventy prvního ročníku 2letého studia. Kromě standardního každoročního programu čekala naše studenty úplná novinka – jeden plný den s lektory naší školy z dalších oborů, kteří (v tomto případě které) jim přijeli (přijely) představit zajímavá témata z toho, co lze na naší škole kromě diagnostiky dále studovat jako návazný terapeutický obor – konkrétně z oborů Akupresura a Dietetika.

Celkem je čekalo pět bloků, v nichž se střídalo přednášení s praxí:

  • Akupresurní sestavy pro orgánové soustavy (s Romanou Farnou)
  • QiGong pro zažívání (s Wendy Přistoupilovou)
  • Konstituce podle čínské medicíny (workshop, kde jsme z časových důvodů museli vynechat plánované povídání o konstitucích podle ájurvédy – s Romanou)
  • Mimořádné dráhy (s Wendy)
  • a povídání Výživové styly (s Wendy)

Den to byl vskutku našlapaný a my jsme moc hrdí na naše studenty, kteří v plném počtu absolvovali všech pět bloků! Letošní absolventi prvního ročníku jsou mimořádná skupina: ačkoli všechny dosavadní běhy Diagnostiky byly výborné, tito se vyznačují krom studijní píle taky neuvěřitelnou docházkou a výjimečně vysokými hodnoceními ze zkušebních testů, při kterých potěšeně koukají i opravující lektoři :-).

A navíc tito studenti – diskutují!

Výjimečnou vlastností této skupiny je také neustálé ověřování získaných znalostí a dotazy k jejich doplnění; u čtvrtečního bloku vznikla vášnivá diskuse o správnosti lokalizace akupresurních bodů, o zdrojích jejich lokalizace, o různých východních školách a různosti jejich přístupu (a právě i lokalizace bodů). K tomu přinesla naše lektorka oborů Akupresura, Fytoterapie a Dietetika krásný poznatek, jenž by si zasloužil přední místo v ordinaci většiny terapeutů: VĚŘTE NA 40 % SAMI SOBĚ. JINAK NIKOMU. A I SAMI SEBE STÁLE REVIDUJTE A OVĚŘUJTE.

Níže najdete kratší fotogalerii k extra programu letní školy, jak ji zachytila na svůj mobil Daniela: