26.–28. 6. 2020: Úvod do TCM a pět elementů

Poslední červnový víkend proběhla v naší škole víkendovka, která na své konání čekala od dubna 2020. Kvůli karanténním opatřením byla posunuta o více než tři měsíce a o stejnou dobu déle museli čekat naši studenti nové podoby oboru Diagnostika (nyní Diagnostika zdravotního stavu) na své vzdělávání. Nyní už je za námi!

Ve škole se sešel maximální počet studentů, který jsme do ročníku plánovali, a sice patnáct nadšených terapeutů, masérů a také jedna prima lékařka :-). Většina studentů má již své zkušenosti s terapiemi z různých oborů a všichni si přišli doplnit svůj profesionální pohled o diagnostiku.

První víkend jsme se věnovali obecnému úvodu do tradiční čínské medicíny a pěti elementům. Vzhledem k častým dotazům jsme se ovšem rovněž často od hlavního tématu víkendu odchylovali a “odbíhali” jsme k bylinkaření, dietetice, akupresuře, Qigongu, józe či aromaterapii. Profi zaměření některých studentů dovolilo i jejich vstupy a obohacení pohledu o jejich praktikované obory terapií. No bylo to super! Níže najdete jen pár fotek, protože jejich autorka byla zároveň lektorkou a opravdu si neoddychla po celý víkend (což se jí líbilo 🙂 ).