Aktuální informace k užívání medicinálních hub, yao a wanů při COVID-19

Protože informace k Covid-19 se skutečně každým dnem mění, nabízíme zde aktualizaci informací se svolením autorky – Mgr. Jany Kubíčkové – provozovatelky serveru Přírodní lékárna a naší lektorky:

  •  medicinální houby ANO v případě PREVENCE (nejlépe Coriolus, Reishi, ale i Auricularia)
  • medicinální houby NE v případě, kdy u vás propukl infekt horních či dolních cest dýchacích!

Další poznatky:

Situace zřejmě není tak jednoduchá jako u běžné virové nákazy, Covid se chová jinak a může dojít k cytokinové bouři. Proto postupujte opatrně.

Zde již přímo citace od Jany:

“PREVENCE – jako nejčastější směs je uváděna Su He Tang Jia Wei. Samozřejmě v ČR nedostupná, ale dá se trochu improvizovat – Nápoj stříbrného větru+Perila+Su He Tang Nao Guo (tinktura yaomedica)+bych se k tomu nebála dát kozinec, céčko nebo třeba nějakou medicinální houbu (ideálně coriolus nebo shiitake). Tady pořád mluvíme o budování své řádné QI v době koronavirové epidemie.

LÉČBA (první 2 fáze) – ty se projevují takovým tím pocitem, že na vás něco leze – tady už s imunitou pozor. Příliš silná imunita může vyprovokovat právě cytokinovou bouři. Je-li tedy podezření na nákazu či potvrzená nákaza, tak s imunitou opatrně. Je potřeba začít vylučovat patogen. Zde jednoznačně směs Yin qiao san (chlad ranní mlhy)+perila+vitamín C v dávce cca 250 mg denně. Pořád jsem na vážkách, jak v této fázi s houbami.

LÉČBA (3 a 4 fáze) již patří do rukou lékařů. Už se začne objevovat pocit dušnosti a pocit tíhy na hrudi.
Každopádně se držím zásady, že když je věc složitá, je potřeba se vrátit na začátek. Tam je boj naši řádné QI s XIE QI (škodlivina).”

Děkujeme za aktuální info!