Proč studovat u nás

Proč studovat diagnostiku zdravotního stavu a terapeutické obory alternativních medicín na naší TCM Academy, říkáte si? Důvodů je mnoho. Jsme příjemná, vstřícná škola s malým počtem studentů a snažíme se o maximální dostupnost našich oborů – souběžně s maximální kvalitou nabízené výuky.

Aktuálně se můžete hlásit na tyto obory:

Důvodů, proč studovat u nás, je mnoho.

Pojďme se podívat na ty nejdůležitější:

Máme vynikající lektory

Naši lektoři prošli přísným výběrem – oslovili jsme jen ty profesionály v oblasti alternativních léčebných systémů i moderního lékařství, u kterých jsme si byli jisti, že nebudou studentům předkládat vlastní polopravdy, názory, schopnosti a dovednosti, ale že při své výuce budou respektovat tradici příslušných léčebných systému. Všichni mají patřičné vzdělání, část z nich má vystudovány patřičné zdravotnické obory akreditované českým Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (Učitelství zdravotnických předmětů pro střední a vysoké školy, Lékařská fakulta UP, zahraniční Státní Univerzita tělovýchovy a sportu atd.). Navíc naši lektoři nezpochybňují obrovský přínos moderní medicíny pro zdraví současného člověka, s respektem k ní a odkazy na ni však nabízejí holistický přístup ke zdraví pacientů.

Studium na naší škole vás finančně nezruinuje

43-Chinese_coinJe velmi důležité, aby u školy takzvané druhé volby (u lidí, kteří už většinou mají své rodiny, kariéry a nebývají již školou povinní, a tudíž studují, protože studovat chtějí) bylo splněno několik aspektů studia: jedním z nich je, aby školné studenty nezruinovalo. Naše škola například nabízí úvodní 14měsíční studium oboru Diagnostika za 29 000 Kč (= 2 071 Kč /víkend). Tuto částku si můžete rozdělit do splátek dle vašich možností a potřeb (individuální domluva). Bližší informace k platbám za studium včetně čísla účtu najdete zde, a to včetně storno podmínek.

Zvlášť se platí:

  • závěrečné zkoušky: 1 500 Kč
  • opakování řádných dílčích zkoušek: 500 Kč/1 zkoušku
  • skripta: dle jednotlivých oborů, většinou 1 500 Kč/jednorázová částka za všechna skripta

Nechcete od nás skripta? Studujte bez nich a ušetřete!

Pokud budete chtít dostávat k výuce i naše skripta, dejte nám vědět. Jednorázový poplatek za skripta na celou dobu studia je rozepsán u jednotlivých oborů. Můžete si ale také vše zapisovat a bez skript se obejít, záleží jen na Vás.

Náklady na povinnou letní školu

Protože se snažíme, aby náklady na vaše studium byly průhledné a abyste o nich měli přehled hned na začátku studia (nebo ještě lépe už před zahájením studia), měli byste vědět, že ve školném není započítána částka za povinnou letní školu TCMA. Letní škola není součástí všech studijních oborů, platí pro obory Dietetika a Diagnostika zdravotního stavu.

Jak tedy budete platit?

  • 5 000 Kč je zápisné, které byste měli uhradit do 14 dnů od odeslání přihlášky ke studiu (napište si o své studijní číslo, které bude tvořit váš variabilní symbol po celou dobu studia)
  • zbytek částky (včetně částky na skripta, máte-li je objednána) je třeba uhradit do začátku studia (pokud máte dohodnuté splátky, tak dle nich)

Navazující studijní programy

Přehled přímých odkazů na weby jednotlivých oborů najdete zde.

Akreditace studijního programu diagnostika a praktikování TCM jako živnosti

Informace k této záležitosti najdete zde.

Malé studijní skupinky

Důležité pro nás je, aby každý student měl možnost individuálního přístupu ze strany lektora. Tudíž nechceme tvořit skupiny o desítkách (až stovkách) studentů, kde je zajištěna anonymita, což rozhodně není ku prospěchu studentů a oboru. Naše studijní skupinky jsou ve srovnání s ostatními školami podobného typu v ČR početně malé.

Domácké prostředí školy

cropped-tcm-academy-logo-e1446131721701.jpgNaše škola sídlí v samém centru Ostravy, v jeho klidném “zákoutí” na ulici Šubertova (vedle Hollarovy, kde je například ČSOB, a kousek od rušné Stodolní), v rekonstruovaných prostorách starého cihlového domu hned vedle Shanti Yoga Studia, jež tvoří druhý pilíř našeho východního vzdělávacího systému pod hlavičkou Shanti Academy. Výuka probíhá v místnosti TCM Academy, kde jsou k dispozici židle s integrovanými stolky. K dispozici je veškeré elektronické zázemí, promítačka, tabule atd. Výhodou je vedlejší sál jógového studia, kam se studenti chodí se svými lektory protáhnout a naučit něco nového z čchi-kungu či jógy.

Qi Gong (čchi-kung) pro studenty

O studijních víkendech, kdy v sálku jógového studia neprobíhá zvláštní program, mají studenti TCM Academy možnost si vždy v sobotu a v neděli od 8.00 do 8.45 hod., a tedy před zahájením výuky, zacvičit jógu s naší lektorkou Wendy, a to za zvýhodněnou cenu. Na lekce je nutné se lektorce hlásit na začátku školního roku. Cvičení se otevírá jenom v případě, kdy se sejde dostatečný počet zájemců z řad studentů.

Kompletní vybavení výukových prostor

V integrované kuchyňce si u nás můžete za levný peníz koupit čaje (černé, bylinné i čínské), kávu, k dispozici je veškeré kuchyňské vybavení (bez mikrovlnné trouby, tu u nás nechceme). Využít můžete sprchu.

Pro horké dny máte k dispozici klimatizaci.

Můžete u nás zdarma přespat

Hlavně přespolní studenti oceňují možnost přespání v prostorách školy (jednorázový poplatek za noc činí 150 Kč).

Podrobné studijní materiály

Na každý víkend studenti dostávají obsáhlá skripta tisknutá na liché strany tak, aby sudé sloužily jako papíry na poznámky (ekologický aspekt a dopad našeho konání v Shanti Academy je pro nás jednou z priorit). Autory skript jsou výhradně naši lektoři. Skripta jsou tudíž původní autorský materiál vzniklý pouze pro potřeby TCM Academy. Skripta tvoří studijní materiál, na jehož základě vznikají kontrolní testy.

Můžete studovat jen pro svou radost, ne pro certifikát

Naše studium není určeno jen těm, kdo chtějí změnit profesi – je také pro všechny, kdo se chtějí stát nepraktikujícími profesionály, a tudíž kdo chtějí pomáhat především sobě nebo (a) svým blízkým. Tito studenti nemají povinnost chodit ke zkouškám. Ti, kdo budou chtít certifikát o absolvování některého z oborů, mají povinnost absolvovat zkoušky, uspět u závěrečné zkoušky, napsat jednu práci na zvolené téma a u oborů Fytoterapie a Diagnostika se účastnit letní školy.

Návazné a doplňkové programy

V rámci TCMA budujeme postupně návazné a doplňkové studijní programy.

Monotematické víkendové přednášky a workshopy

studium-ilustracka5Neustále navazujeme kontakty s nejlepšími českými (a v Česku žijícími) odborníky na alternativní medicíny, které zveme jako přednášející do naší školy. Jako studenti máte výraznou slevu 20–50 % (dle dohody s přednášejícím) na každou z těchto extra přednášek či workshopů. Akce probíhají většinou v neděli od 17.00 hod., není-li uvedeno jinak, a jejich přehled najdete v Kalendáři akcí.

Bližší informace získáte u Daniely Pilařové, koordinátorky studijních programů TCM Academy a lektorky školy: biodaniela@seznam.cz.

Online přihláška zde!


V perexu článku byl použit krásný obrázek ze stránky http://www.tcmpage.com/, clipart pak ze stránky http://es.echalksd.com/, ilustrace čínské fytoterapie byla převzata z Wikipedie a obrázek s hmoždířem ze stránek Milana Schirla.