Něco se chystá! Jedinečné studium tuiny a Qigong tuiny v Ostravě!

Již brzy začínáme a ještě je pár posledních volných míst! Otevíráme studium tuiny v Ostravě, a to ne obyčejné tuiny, ale naučíte se zde i jedinečné techniky Qigong tuiny, které ovládá jen pár terapeutů. Chcete se k nám přidat? Co je tuina? Jde o součást tradiční čínské medicíny. Je to masáž, která využívá akupunkturní dráhy a body a pracuje i se svaly, šlachami a klouby. S její pomocí se řeší potíže s pohybovým systémem i s vnitřními orgány. Každé masáži by měla předcházet důkladná diagnostika dle principů tradiční čínské medicíny.

Historie a současnost tuiny nejen v Číně

První zmínky o masážích tuina můžeme nalézt již ve spisech bájného Žlutého císaře, jež jsou datovány před více než čtyřmi tisíce lety. Za tuto dobu byly prověřeny mnoha a mnoha generacemi a díky své funkčnosti a účinnosti se používají dodnes.

A jak že je to s masážemi tuina dnes? V Číně (a i jiných světových zemích) lze navštívit speciální nemocnice, kde se léčí pouze masážemi tuina, a v téměř každé nemocnici tradiční čínské medicíny najdeme oddělení tuiny. Ta je často kombinována s fytoterapií, akupunkturou, baňkováním, moxováním nebo dalšími technikami.

S tuinou se ale můžete setkat i při procházkách asijskými ulicemi nebo v různých hotelech a relaxačních centrech po celém světě. Dá se totiž využít i jako úžasný relaxační prostředek, pro rychlé uvolnění a zregenerování.

Dětská tuina

Speciální kapitolou je využití tuiny u dětí. Jedná se o neinvazivní metodu, která velmi rychle dokáže dětem ulevit od potíží, a to bez zbytečného zatěžování jejich organismu, a hlavně bez vedlejších účinků. Naučíme se zde, jak ulevit našim milovaným dětem od běžných potíží.

Co je Qigong tuina?

I s tímto názvem se u nás můžete často setkat, ne vždy však jde o totéž. V našem pojetí se jedná o terapeutický systém, který zde vyučoval pan profesor Bai Yunqiao, který pocházel z lékařské rodiny. Právě on byl velkým učitelem naší zkušené lektorky tuiny Lenky Novákové, jež jeho techniky šíří dále. Jde o techniky s hlubokým účinkem, kde se využívá především práce s vnitřní energií, kterou kultivujeme díky pravidelnému cvičení Qi Gong (čchi-kung). Touto energií pak působíme na určité akupunkturní body a oblasti. Účinek technik je při správném provedení ohromující.

Pan profesor takto pomohl nejednomu klientovi s potížemi, jako jsou například:

 • dětská obrna
 • mentální opoždění
 • autismus
 • ADHD

Pro koho je studium vhodné?

Primárně je studium určeno pro studenty TCM Academy – oboru Diagnostik či Dietetik. Dále pro studenty škol tradiční čínské medicíny, kteří absolvovali základy TČM (teorie Yin–Yang, pěti prvků, znalost orgánů Zang a Fu, diagnostické otázky a jejich znalost). Snažili jsme se obsah studia zhustit do co nejkratšího času, aby bylo studium finančně dostupné. Proto zde nebudou detailně probírány základy TČM, jen se během jednoho víkendu pro zpřehlednění zopakují.

Další důležitá informace pro uchazeče je, že naše studium není vhodné pro všechny. Techniky tuina se dají provádět:

 • buď takzvaně yangově – a tedy silou a rychle obdobně jako naše sportovní masáž
 • dají se však praktikovat i yinově – a tedy především pomocí energie Qi, která je třeba kultivovat cvičením Qi Gong. Techniky jsou pak mírné, jemné, nebolestivé (většinou), uvolňující. Uvolnění je to, čeho chceme při masáži dosáhnout. Jedině pak může krev a energie proudit volně a doplňovat a zprůchodňovat – tehdy nastává regenerační efekt.

Pokud proto hledáte způsob, jak se rychle a bez zbytečné dřiny naučit pár technik, které začnete hned praktikovat, a to nejlépe za vysoký peníz – nehlaste se. Pokud ale berete studium vážně a chcete opravdu proniknout do tajů těchto starých a účinných technik, které budou nápomocny v každodenním životě vám, vašim blízkým či klientům – jste tu správně a právě na vás čekáme.

Odměnou vám bude potěšení z pravidelného cvičení Qi Gong (výuka cviků i sestav) a zasvěcení do tajů technik Qigong tuina a tuina.

Co se naučíte?

 • Na základě správné diagnostiky zvolit správný terapeutický postup a techniky k řešení potíží.
 • Budete umět pomoci sobě, blízkým i vašim klientů, co k vám přijdou.
 • Osvojíte si cvičení Qi Gong a naučíte se základní techniky tuiny a jejich využití u nejčastějších potíží.

Co si od nás odneste?

 • Po úspěšném absolvování a složení zkoušek obdržíte certifikát prokazující, že jste absolvovali důkladné studium tuiny – umění čínských masáží.
 • Dalším bonusem je možnost si s velkým cenovým a časovým zvýhodněním dodělat oficiální akreditovaný obor Sportovní masér u spřátelené masérské školy!
 • Pak si budete moci rovnou zřídit živnost, praktikovat vše, co jste se naučili, a získávat tak drahocenné praktické zkušenosti.
Těšíme se právě na Vás!

Přehled termínů, obsahu jednotlivých víkendů a ceny za studium najdete na zvláštní stránce.