Václava Přistoupilová

Wendy původně vystudovala zdravotní školu, obor dětská sestra. Většinu svého pracovního života pracovala na různých nemocničních odděleních včetně neurologie. V roce 2008 absolvovala studium tradiční čínské medicíny v TCM Institutu při TCM Bohemia, obor studium pěti dovedností.

5Nyní již osmým rokem pracuje jako terapeutka tradiční čínské medicíny a je lektorka Qi Gongu (čchi-kungu) napřed v Praze, od roku 2016 v Ostravě. Mimo jiné se věnuje masážím (lymfatickým, žilním, relaxačním), bojovému umění taekwondo (I. Dan), meditacím a Taiji (tchaj-ťi) s mečem. Třetím rokem studuje Medical Qigong.

Dlužno dodat, že Wendy je jako lektorka čchi-kungu a čínské medicíny žádána po celé republice, v jejíchž nejrůznějších koutech pravidelně přednáší.

1Wendy o sobě:

“Myslím si, že je velice důležité naslouchat lidem, kteří ke mně chodí a snaží se být zdraví jak fyzicky, tak psychicky. Podávám jim pomocnou ruku a na jejich cestě je ráda doprovázím. Předávám jim své vědomosti a zkušenosti a jsem ráda za jejich důvěru, se kterou ke mně chodí.

Qi Gong je starodávné čínské cvičení. Je to jeden z výborných nástrojů tradiční čínské medicíny na cestě za zdravím. Jednoduché cvičení, které je vhodné pro každého člověka, jenž chce být zdravý. Pomáhá zharmonizovat organismus, zklidnit mysl. Na úrovni fyzické pomáhá při častých virózách, bolestech hlavy, trávicích a pohybových problémech, problémech z neplodností, vysokým i nízkým tlakem a dalšími problémy. Dále si dokáže dobře poradit s velkou škálou psychických poruch.”

Wendy v TCM Academy a Shanti Yoga Studiu vede tyto kurzy a výuku:

  • kurzy Qi Gongu (v rozvrhu jako Čchi-kung) pro veřejnost i studenty TCM Academy (během studijních víkendů)
  • tři víkendovky v rámci studia oboru Terapeut TCM – Dietetika
  • víkendovou výuku v rámci studia Diagnostik TCM
  • chystáme páteční podvečery nad kazuistikami pro studenty a zaujatou informovanou veřejnost

Webové stránky lektorky najdete zde.